DSC07115

Kim jesteśmy

Zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem mebli oraz akcesoriów z drewna na indywidualne zamówienie naszych klientów. Za całokształt odpowiadam ja Michał oraz moja główna inspiracja, muza a prywatnie życiowa partnerka Paula. 

Paula wrażliwa dusza humanistki, odpowiedzialna jest za sprawy organizacyjne oraz atakowanie mnie codziennie dużą dawką inspiracji. Ja, jako perfekcjonista z techniczną smykałką i artystyczną duszą, zajmuję się tworzeniem mebli: od projektu, przez selekcję materiału, jego obróbkę, montaż po wykończenie. 

Moja przygoda zaczęła się w 2013 roku w Warszawskiej firmie produkującej ekskluzywne meble na wymiar. Nieco poźniej pojawiła się miłośc do drewna, dzięki której wpadłem na pomysł założenia marki oraz stworzenia autorskiej kolekcji mebli. 

Wszystkie nasze wyroby wykonywane są ręcznie  z naciskiem na naturalne piękno materiału,  w naszej pracowni stolarskiej koło Radomia. 

Chciałbym, aby moje projekty inspirowały. Dlatego robię wszystko,co mogę, aby uwolić możliwosci i pokazać piękno materiałów z którymi pracuję.

Meble robione ręcznie

Przy tworzeniu naszych produktów kładziemy wielki nacisk na jakość, co znajduje odzwierciedlenie w niezwykłej dbałości o szczegóły i bezkompromisowych metodach produckji. Każdy egzemplarz został zaprojektowny i wykonany w taki sposób, aby niezmiennie trwał dekady będąc przy tym doskonałą alternatywę dla masowo produkowanych, jednorazowych mebli.

japan-4875669_1920

Dąb wędzony-dymienie amoniakiem

Ciemny kolor naszych mebli dębowych uzyskujemy poprzez proces zwany dymienie amoniakiem. Odbywa sie to w ten sposób: opary z wodorotlenku amonu powodują reakcję chemiczną, która prowadzi do przyciemnienia drewna. Największą zaletą tego procesu jest to, że daje trwały efekt, w przeciwieństwie do barwienia drewna za pomocą bejcy lub olejów. Co więcej, proces ten mocno wydobywa wzór słojów.

Kim jesteśmy

Pracownia zajmująca się projektowaniem i tworzeniem mebli i akcesoriów z litego drewna na indywidualne zamówienie. Za całokształt odpowiadam ja Michał oraz moja główna inspiracja, muza a prywatnie życiowa partnerka Paula. 

Paula wrażliwa dusza humanistki, odpowiedzialna jest za sprawy organizacyjne oraz atakowanie mnie codziennie dużą dawką inspiracji. Ja jako perfekcjonista z techniczną smykałką i artystyczną duszą, zajmuję się tworzeniem mebli: od projektu po selekcję materiału, jego obróbkę, montaż i wykończenie. 

Moja przygoda zaczęła się w 2013 roku w Warszawskiej firmie produkującej ekskluzywne meble na wymiar. Poźniej przyszła miłośc do drewna, pomysł na założenie marki oraz stworzenie autorskiej kolekcji.  

Wszystkie nasze wyroby wykonywane są ręcznie  z naciskiem na naturalne piękno materiału.

Chciałbym aby moje projekty inspirowały. Dlatego też robię wszystko, aby uwolić możliwosci i pokazać piękno materiałów z którymi pracuję.

Meble robione ręcznie

Przy tworzeniu naszych produktów kładziemy duży nacisk na jakość, co znajduje odzwierciedlenie w niezwykłej dbałości o szczegóły i bezkompromisowych metodach produckji. Każdy egzemplarz został zaprojektowny i wykonany tak, aby trwał przez pokolenia, zapewniając przy tym doskonałą alternatywę dla masowo produkowanych, jednorazowych mebli.

Dąb wędzony-dymienie amoniakiem

Ciemny kolor naszych mebli dębowych uzyskujemy poprzez proces zwany dymienie amoniakiem. Opary z wodorotlenku amonu powodują reakcję chemiczną, która prowadzi do przyciemnienia drewna. Głowną zaletą tego procesu jest to, że daje trwały efekt, w przeciwieństwie do barwienia drewna za pomocą bejcy czy olejów. Co więcej, proces ten mocno wydobywa wzór słojów.